Meditasyon Ankara’ya neler kazandırıyor

by admin on April 6, 2011

Maharishi Mahesh Yogi’nin öğretisi olan Transandantal Meditasyon® ’un Ankara’daki adresi şehrin merkezinde ve en güzel semtlerden biri olan Çankaya’da, eski adıyla Çevre sokak olarak bilinen Üsküp caddesindedir (No: 24/4).

Kişisel gelişim amacıyla binlerce Ankara’lı tam 40 yıldan beri Ankara Transandantal Meditasyon Merkezi’nden yararlanmış ve yararlanmaya devam ediyor.

Bir şehirde hayat niteliğinin gelişmesi(kültürün korunması) için neler yapılabilir? Özellikle de o şehir başkent olunca!…Düşünmenin ve onu takip eden eylemin niteliği geliştirilebilir. Yaratıcılık, zeka, geniş bir kavrama gücü ile beraber konsantrasyon gücü, kendine saygı ve yapıcılık-bunların hepsi düşünce gücüne ve başarılı harekete bağlı. Farklı ilgi alanlarından bir çok kişi, bütün dünyada olduğu gibi, Ankara’da da Transandantal Meditasyon öğrenerek yıllardır bu nitelikleri geliştiriyor. Basit ve çabasızca uygulanabilen Transandantal Meditasyon tekniği, zihne doğrudan düşüncenin kaynağının deneyimini kazandırarak zihnin genişlemesine ve bütün atıl potansiyelinin kullanılmasına izin verir. Birey yaratıcılığını ve tabi ki iç mutluluğunu da korudukça ilerler, başarılı olur ve hüsranla karşılaşmaz. Böyle bireylerin çoğaldığını düşünün! Bunun toplam sonucu bir şehrin, bir ülkenin ve nihayet bütün dünyanın hayat niteliklerinin gelişmesidir. Kültürel bütünlüğü koruyarak yerele evrensel tadı katmak, kendi kültüründe iyice yerleşmiş bireylerin en yüksek idealidir. TM bu ideale ulaştıran yöntemdir.

Kişisel gelişim toplumsal gelişim aynı anda…

Transandantal Meditasyon basit ve doğal bir zihin tekniğidir. Günde iki kez, sabah ve akşam 15-20 dakika kendi kendinize uygulayabilirsiniz. Meditasyon sırasında zihin ve beden çok derin bir dinlenme düzeyine ulaşır. Bu dinlenme derin köklü streslerin çözülmesini sağlayarak enerjiyi artırır. Bir yandan da sağlığın korunmasına katkıda bulunur ve nihayet yaşam kalitesi çok daha istenen düzeylere ulaşır.

Ankara Transandantal Meditasyon Merkezindeki öğretmenler, diğer şehirlerdekiler gibi, yılların tecrübe ve birikimine sahip nitelikli öğretmenlerdir. Maharishi tarafından yetiştirilen öğretmenler çok yoğun ama zevkli bir eğitim programına katılmışlar ve MERU-Hollanda tarafından sertifikalandırılmışlardır. Bu durum öğretimin kalite ve standardını temin etmektedir.

Ankara Transandantal Meditasyon Merkezi öğretmeni Cihan Bakkalcıoğlu: “ TM tekniğinde ilk göze çarpan doğal ve kolay olmasıdır. O nedenle hep deriz ki düşünebilen herkes TM yapabilir. Yani öğrenmesi de yapması da kolay bir kişisel gelişim tekniği. Dini inançlarımız, yaşam tarzımız ve felsefemiz ne olursa olsun düşünce gücünü artırmak için hepimizin “mekanik” işleyen bir tekniğe ihtiyacı vardır. Ama sonuçlar maddi ve manevi olarak güçlenmeyi getiriyor.”

Transandantal Meditasyon Ankara’da günden güne daha da yaygınlaşıyor. Çünkü günlük koşturmaca içindeki hayatımıza kolayca uyarlayabileceğimiz bir meditasyon yöntemi. Ankara Transandantal Meditasyon Merkezi’nden öğretiyi alanların sözlerinden anladığımız da bu yönde: “Kolay ve etkili. Bir şeyler elde etmek için çok çabalamak zorunda kaldığımız hayatta, arzularımızın daha çabuk gerçekleşmesi için bir fırsat.”

Daha fazla bilgi almak için lütfen Transandantal Meditasyon Ankara Şubesi Tel: 0532 711 76 57
Meditasyon İstanbul 212 3475300
Meditasyon İzmir 232 4632143
Meditasyon Adana 322 2330060

Leave a Comment

Previous post: